fbpx

Eczane Tabelası

Eczane Tabelası

Tabela, işletmelerin tarzına, boyutuna ve bütçesine göre istenen birçok farklı şekilde talep edilmesi mümkün bir tanıtım aracı olsa da eczane tabelası belirli standartlara sahiptir. Yönetmelikler gereği eczane işletmelerinde tabelalarda rekabet oluşturacak bir tasarım ve görsellik bulunmaması gerekir. Bu nedenle İzmir ilinde de standart yapısıyla bu tabelalar Art Ozalit üzerinden temin edilebilir. 

Eczane tabelası standartlara göre kırmızı ve beyaz renklerin birleşimi ile üretilirken, zemin beyaz ve yazılar kırmızı-siyah birleşimi olmalıdır. Bu kural eczane tabelası için 2014 sayısında Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmelik çerçevesinde ortaya koyulmuştur. Sadece yönetmeliğe bağlı olarak eczane işletmesinin sahip olduğu boyutlara göre tabelada en, boy ve yükseklik ölçüleri değişim gösterebilir. 

İzmir genelinde eczane işletmeleri bu standart tabela uygulamasını firmamız üzerinden alabilmektedir. Firmamız, İzmir için özel bir şekilde dijital baskı ve özel kesimlerle sağladığı bu tabelalarda ışıklı ve ışıksız uygulama ile hizmet vermektedir. Ayrıca İzmir eczaneleri bu tabelalar ile ek olarak, yine kullanım izni bulunan “E” harfi tarzındaki fener tabela ürünlerini talep edebilir.

Hemen Sipariş Ver